משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 190₪

Proud Proud
Proud Shop Bag 0
3 דקות תזונה

תזונת ספורט למתאמנים: עד כמה היא נחוצה?

אתם לא צריכים להיות מומחי תזונה או תזונאי ספורט בכדי לדעת שמילקשייק תות, חטיפים מלוחים, פיצות, המבורגרים, סופגניות ופסטות מוקרמות, בהכרח לא יכללו בתפריט תזונה לספורטאים. ואכן, מהם המאכלים ה"אסורים" – אלו שמומלץ שלא לצרוך אותם באופן קבוע, כולם יודעים. עם זאת, דווקא כשזה מגיע למאכלים שראוי וכדאי לשלב בתפריט ולבסס עליהם את התזונה, סימני […]

אתם לא צריכים להיות מומחי תזונה או תזונאי ספורט בכדי לדעת שמילקשייק תות, חטיפים מלוחים, פיצות, המבורגרים, סופגניות ופסטות מוקרמות, בהכרח לא יכללו בתפריט תזונה לספורטאים. ואכן, מהם המאכלים ה"אסורים" – אלו שמומלץ שלא לצרוך אותם באופן קבוע, כולם יודעים. עם זאת, דווקא כשזה מגיע למאכלים שראוי וכדאי לשלב בתפריט ולבסס עליהם את התזונה, סימני השאלה מרחפים באוויר. 

אז יש בידכם תוכנית אימונים? ביד השנייה שראוי שתחזיקו תפריט תזונת ספורט המותאם לאנשים הפעילים גופנית. ועם אימוץ התפריט? אין לנו ספק כי תהיו PROUD בעצמכם. 

בון אפטיט: מהי תזונת ספורט?

לטובת אלו ביניכם שחזקים מאד באימונים אך פחות בכל הקשור לענייני התזונה, הנה הסבר קצרצר אודות תזונת הספורט: בגדול, מדובר על תפריט המותאם אישית למתאמן בהתאם לצרכיו, נתוניו ומטרותיו. את בניית התפריט תקדים תמיד היכרות בין תזונאית הספורט למתאמן, כאשר לפיה יקבעו הדברים הבאים:

  • מה לאכול
  • כמה לאכול
  • מתי לאכול
  • ממה להימנע
  • כמה לשתות

ומדוע מתאמנים זקוקים לתפריט המותאם לפעילות גופנית? משום שהפעילות והתזונה תלויים ומשלימים זה את זה. כלומר, גם אם תקפצו מאימון ריצה לאימון HIIT ולאחר מכן לאימון כוח משולב, אך לא תקפידו על תזונה המותאמת לפעילות גופנית, לא תשיגו את מטרותיכם. חשבו על זה כך: גופכם מצפה ל"תמורה קולינרית" מסוימת לאחר שהפעלתם אותו באימון. התמורה עליה אנחנו מדברים (כלומר, מה תאכלו ותתנו לגוף), חייבת להתבסס על תפריט מאוזן הכולל בין היתר חלבונים. רק במידה שתמלאו את הגוף בדלק "מזוקק" ובריא, הוא יתגמל אתכם בהתאם. 

תזונת ספורט למתאמנים: עד כמה היא נחוצה?

תפריט אחד, שלוש מטרות: איך תזונת הספורט עשויה להשפיע עליכם לטובה?

חשבו על הפעם האחרונה שאכלתם ארוחת ג'אנק פוד – עתירה בשומן, סוכר ומלח. מטרתנו אינה לעורר בכם השתוקקות למנה שכזו פעם נוספת, אלא בכדי להזכיר לכם איך חשתם לאחריה. מהיכרותנו את השפעותיהם של מאכלים אלו, לבטח חשתם כבדים, עייפים ו"מפוצצים" (במקום לחוש שבעים). 

הדוגמא הקיצונית הזו נועדה להמחיש בפניכם את השפעותיה של התזונה על הגוף והתחושה הכללית. תזונת ספורט, המבוססת על תפריט מאוזן (!) ובריא, תשפיע עליכם בהכרח לטובה:

  • התמדה בתפריט לאורך זמן תשמר / תעלה את רמות האנרגיה שלכם – בחדר הכשר ומחוצה לו
  • תזונת הספורט תסייע לכם בהתאוששות, בין היתר בזכות החלבונים שתספקו לגופכם לאחר האימון. בתפריטים תזונת ספורט ניתן לשלב גם חטיפי חלבון ואבקות להכנת משקאות חלבון עשירים ומזינים. טוב לדעת: ב-33 גרם אבקת חלבון של proud, יש כ-26 גרם חלבון.


אנחנו משוכנעים שעוררנו בכם תיאבון להשקיע בבניית תפריט תזונת ספורט עם תזונאית ספורט. מעוניינים להעשיר את התפריט שלכם בחטיפים, וופלים או אבקות חלבון של PROUD? נשמח לייעץ לכם מקצועית ולהמליץ לכם על מוצרים שעשויים להתאים לכם, התקשרו – 1-700-50-79-79

שתפו כדי שלכולם יהיה בריא וטעים Proud Instagram Proud Facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Proud Element Proud Element Proud Element Proud Element
Proud Close